Piercing
Piercing to forma ozdabiania ciała, polegająca na przekłuwaniu różnych jego miejsc i umieszczaniu w nich biżuterii. Może to być zarówno subtelne przekłucie ucha, jak i bardziej ekstrawaganckie ozdoby w miejscach takich jak nos, pępek, język czy nawet narządy płciowe. Piercing jest nie tylko wyrazem indywidualności i osobistej ekspresji, ale także elementem mody i kultury.
Konsultacje
Marzysz o nowym piercingu, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć? A może masz już pomysł, ale chcesz go skonsultować z profesjonalistą?
W naszym salonie każdy klient jest traktowany z najwyższą troską i uwagą. Niezależnie od tego, czy to Twój pierwszy piercing, czy kolejny w kolekcji, zapewniamy bezpieczne i higieniczne warunki oraz przyjazną atmosferę.
Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz porady, zapraszamy na konsultację. Omówimy Twój pomysł, doradzimy w kwestii wyboru biżuterii i przekażemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji przekłucia. Chcemy, abyś czuł/a się komfortowo i pewnie na każdym etapie.
Rodzaje przekłuć
Poniżej znajdziesz przykładowe rodzaje przekłuć, które oferujemy:
- ucho – lobe, helix, tragus, daith, rook, conch, inne
- nos – nostril, septum
- warga – labret, monroe, medusa, inne
- język – standard tongue
- pępek – navel
- brwi – eyebrow
- sutki – nipple
Większość przekłuć wykonywana jest od 16 roku życia za zgodą opiekuna prawnego, wyjątkiem są przekłucia lobe i upper lobe – 13 lat, helix – 14 lat oraz nipple – 18 lat.
Przekłucia poniżej 16. roku życia wykonywane są w obecności opiekuna prawnego.
Zalecenia dbania o przekłucie
- Nie wymieniaj ani nie ściągaj kolczyka oraz stosuj zasady dbania o niego do całkowitego wygojenia.
- Zmniejszenie rozmiaru kolczyka: Po zejściu opuchlizny, jeżeli kolczyk jest za długi i sprawia problemy, należy go wymienić na krótszy. Taki zabieg powinien być wykonany u piercera z użyciem sterylnych narzędzi oraz tytanowych kolczyków.
- Przekłucie czyść dwa razy dziennie, najlepiej po kąpieli. Używaj jałowych gazików oraz soli fizjologicznej lub izotonicznej wody morskiej. Nasączonym gazikiem oczyszczaj miejsce przekłucia oraz biżuterię.
- Biżuterię dotykaj jedynie czystymi i zdezynfekowanymi rękoma. Profilaktycznie sprawdzaj, czy kulka jest dokręcona.
- Unikaj alkoholu, środków psychoaktywnych oraz aspiryny przez minimum 3 tygodnie po wykonaniu piercingu, ponieważ wpływają one na rozrzedzenie krwi, co może zwiększać opuchliznę oraz wydłużyć czas gojenia.
- Powstrzymaj się od chodzenia na basen i do sauny. Unikaj kąpieli w jeziorach i morzach. Przy opalaniu zaklejaj kolczyk plastrem, aby go nie nagrzać. Na czas gojenia zaleca się zamienić kąpiele w wannie na prysznic.
- Jeżeli posiadasz zwierzęta, zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z nimi. Nie pozwalaj swojemu pupilowi dotykać przekłucia ani biżuterii. Zaleca się zrezygnować ze spania w ich towarzystwie (na minimum 1 miesiąc). W przypadku przekłuć nosa, wargi, języka szczególnie zabronione jest całowanie pupili.
- Po zabiegu przebierz pościel na czystą oraz wymień ręcznik. W przypadku kolczyka w uchu, zwiększ częstotliwość zmiany poszewek na poduszkach.
- W przypadku kolczyka w uchu staraj się spać na stronie, która nie była przekłuwana, oraz zrezygnuj ze słuchawek, które mogą podrażniać ranę.
- W przypadku przebicia w pępku zrezygnuj z wysokich, obcisłych spodni.
- W okresie gojenia używaj jedynie biżuterii tytanowej G23.
Dotyczy piercingu wargi oraz języka:
- Po każdym posiłku przepłukuj jamę ustną płynem bez alkoholu (najlepiej Eludril CARE lub Listerine Zero). Aby wspomóc gojenie, jamę ustną można płukać roztworem z szałwii lub rumianku.
- Na czas gojenia używaj łagodnej pasty do zębów.
- Na czas gojenia należy zrezygnować ze spożywania potraw ostrych, słonych i gorących. Unikaj produktów mlecznych zawierających kultury bakterii oraz produktów z dodatkiem drożdży.
- Szczególnie w przypadku kolczyka w języku, staraj się spać tak, aby głowa była ułożona wyżej w stosunku do reszty ciała.
- Do zagojenia unikaj całowania oraz seksu oralnego.
Przeciwwskazania:
- Przerwana ciągłość naskórka lub zmiany skórne w okolicy zabiegowej.
- Skłonność do powstawania keloidów i bliznowców.
- Ciąża i karmienie piersią.
- Infekcje grzybicze, bakteryjne lub wirusowe skóry.
- AIDS, HIV oraz WZW.
- Choroby nerek, wątroby i serca.
- Choroby krwi i problemy z jej krzepliwością.
- Choroby nowotworowe i neurologiczne.
- Epilepsja, nieustabilizowana cukrzyca.
- Przyjmowanie retinoidów, sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych.
- Aktywna opryszczka.
- Bielactwo, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, egzema, łojotokowe zapalenie skóry oraz aktywny trądzik (w miejscu wykonania zabiegu).