ZABIEGI TERAPEUTYCZNE DERMAQUEST

AZELAIC PEEL DERMAQUEST®


Delikatny resurfacing na bazie kwasu azelainowego [10%] i kwasu kojowego [5%]. Zabieg skierowany do wrażliwych skór, skór z problemem przebarwień, w przebiegu trądziku zaskórnikowo-grudkowego oraz w początkowym stadium trądziku różowatego.

Kwas kojowy wykazuje działanie depigmentacyjne poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy. Rozjaśnia powstałe już przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Z uwagi na działanie przeciwzapalne i antybakteryjne zabieg polecany jest w terapiach przeciwtrądzikowych, również przy trądziku różowatym stanowi terapeutyczne wsparcie antybiotykowych terapii przeciwtrądzikowych.

Zabieg można wykonywać latem.

 

Jakie są składniki aktywne w zabiegu?

 • Kwas azelainowy, stosowany w terapiach depigmentacyjnych - posiada właściwości hamujące aktywność tyrozynazy, dzięki czemu wyrównuje koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia. Wykazuje działanie keratolityczne, reguluje proces keratynizacji naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum.
 • Spektakularna forma witaminy C: BV-OSC [4%]. Najskuteczniejsza i najdroższa forma witaminy C, idealna dla osób o cerze delikatnej i nadwrażliwej, które nie tolerują witaminy C w postaci kwasu L-askorbinowego. Posiada najwyższą stabilność wynoszącą nawet do kilkunastu miesięcy. Dzięki właściwości rozpuszczania w tłuszczach z łatwością przenika do komórek skóry, gdzie pełni rolę kofaktora w produkcji kolagenu. Doskonale wspomaga ochronę przed promieniowaniem UV, stymuluje syntezę kolagenu, działa rozjaśniająco hamując produkcję melaniny, poprawia elastyczność skóry spłycając drobne zmarszczki. Wzmacnia naczynia krwionośne poprawiając mikrokrążenie, działa łagodząco i przeciwzapalnie.
 • kwas alfa-liponowy [10%], jest bardzo silnym antyoksydantem. Skutecznie chroni przed wpływem promieniowania UV i przed działaniem wolnych rodników tlenowych, rozjaśnia skórę, działa przeciwzapalnie oraz przeciwzmarszczkowo. Ze względu na swoją budowę bardzo łatwo przenika do wnętrza skóry.

 


 

TERAPEUTYCZNY ZABIEG DYNIOWY DERMAQUEST®


Program normalizujący dla skór mieszanych, przetłuszczających się z rozszerzonymi porami i niedoskonałościami. Oparty jest na naturalnym miąższu z dyni oraz zestawieniu kwasów. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, co przyczynia się do złagodzenia zmian trądzikowych, ogranicza „świecenie się” skóry, matuje ją i ogranicza powstawanie nowych zmian zapalnych. To zabieg, który idealnie sprawdzi się u osób posiadających cerę tłustą, mieszaną lub trądzikową.

Zabieg można wykonywać latem. Podczas zabiegu możemy wykonać oczyszczanie manualne.

Jakie są składniki aktywne w zabiegu?

 • naturalny miąższ z dyni - źródło witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K. Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym.
  Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie.
 • Nisko stężone kwasy keratolityczne jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne.
 • Probiotyki w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych.
 • Substancje przeciwzapalne jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego.

 


 

PEELING DYNIOWY Z RETINOLEM DERMAQUEST®

 

Peeling Dyniowy to przełomowy peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skóry problematycznej, z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zabieg polecany jest również dla skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia.

Niespotykany dotychczas w preparatach wyciąg z dyni został doceniony przez amerykańskich naukowców. Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry. Wyjątkowość zabiegu polega na regulowaniu pracy gruczołów łojowych oraz na balansowaniu mikroflory skóry, a nie tylko na efekcie złuszczania naskórka.

Zabieg wykonujemy w okresie od października do maja.

 

Zabieg w 2015 r. zdobył nagrodę Złoty Laur Kosmetologii

 

Jakie są składniki aktywne w zabiegu?

 

 • Naturalny miąższ z dyni - źródło witamin: C (10%), B1, B2, B6, PP oraz K. Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym.
  Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie.
 • Retinol w stężeniu 4%. Retinol ulega w skórze przemianie do kwasu retinowego, który działa bezpośrednio na poszczególne komórki w skórze. Aktywna witamina A jest także odpowiedzialna za proliferację nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dlatego jest szeroko stosowana w zabiegach pojędrniających
 • Kwas glikolowy [10%], mlekowy [10%] i salicylowy [5%] które również wykazują właściwości antybakteryjne, sebostatyczne i keratolityczne.
 • Kwas azelainowy [10%] oraz kwas kojowy [5%] są silnymi inhibitorami tyrozynazy przez co zapobiegają
  powstawaniu przebarwień pozapalnych.
 • Probiotyki w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych.
 • Substancje przeciwzapalne jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego.

 

Odwiedź nas na: